Olsztyn
Olsztyn to ważne miejsce na mapie filatelistycznej Polski.
Międzysojusznicza Komisja Rządząca i Plebiscytowa w Olsztynie zorganizowała na swoim terenie Pocztę Plebiscytową. Wydano dwie serie znaczków zawierające po 14 znaczków oraz 16 całostek pocztowych.
W obrębie dwóch serii Poczty Plebiscytowej znajdują się znaczki z odmianami barw, znaczki z usterkami i błędami przedruków m.in. znaczki z podwójnymi i odwróconymi nadrukami, a także sześć znaczków, których nie zdążono już wprowadzić do obiegu. Ciekawostką jest znaczek pierwszego wydania o nominale 15 Pfennigów wydrukowany w barwie brązowej z tak silnie przesuniętym nadrukiem, że napis „ALLENSTEIN” nie zakrywa napisu „DEUTSCHES REICH”. Ze względu na fakt, iż znaczek ten ukazał się 3 sierpnia 1920 r. po przeprowadzeniu plebiscytu Niemcy nazywali go „znaczkiem zwycięstwa”.
Niemieckie władze pocztowe zgodziły się, żeby po zakończeniu plebiscytu nadal używać znaczków Poczty Plebiscytowej w wewnętrznym obrocie pocztowym. Zarządziły jednak aby znaczki te kasować nie zwyczajnym kasownikiem, ale korkiem, tak aby nadruk na tych znaczkach nie był widoczny. W ten sposób manifestowano, że Międzysojusznicza Komisja Plebiscytowa już nie istnieje.
Prowadzę skup znaczków na terenie miasta Olsztyn oraz województwa warmińsko – mazurskiego. Jeżeli mieszkacie Państwo w tej części Polski i jesteście zainteresowani otrzymaniem najlepszej ceny za swój zbiór znaczków to zapraszam do kontaktu z moją firmą.