Białystok
Białystok to ważne miejsce na mapie filatelistycznej Polski.
Z miastem tym związana jest historia wprowadzenia specjalnych znaczków Poczty Doręczeniowej.
Naczelne dowództwo wschodniego frontu specjalnym zarządzeniem z dnia 3 lipca 1916 r. pozwoliło mieszkańcom podległych powiatów na przesyłanie krótkich wiadomości swoim rodzinom zagranicą. Dla usprawnienia korespondencji wydano specjalne formularze pocztowe.
W celu uniknięcia nadużyć powiat białostocki wprowadził do obiegu znaczki pocztowe o nominale 25 Pfennigów. Wprowadzenie znaczków do obiegu miało miejsce dnia 11 sierpnia 1916 r. Dużą ciekawostką jest fakt własnoręcznego podpisywania każdego sprzedanego w okienku pocztowym znaczka przez urzędnika pocztowego p. R. Wolfsohna dla zapobiegania nadużyciom i fałszerstwom.
18 października opłatę pocztową podwyższono do 1 Marki. Stosowane do tej pory znaczki przedrukowano na nową wartość.
Dużymi rzadkościami Poczty Doręczeniowej w Białymstoku są kompletne arkusiki zawierające po cztery znaczki oraz próby znaczków wydrukowane w różnych barwach w formie dużych nieząbkowanych czworokątów. Rarytasem tej Poczty są znaczki nieząbkowane pierwszego wydania znane jedynie w kilku egzemplarzach ostemplowanych specjalnymi kasownikami.
W okresie przedwojennym w Białymstoku wydawany był przez Wiktora Hermanowskiego dwumiesięcznik filatelistyczny „Ikaros”. Na początku było to czasopismo Międzynarodowego Klubu Zbieraczy i Korespondentów. Następnie w formie dodatku rozpoczął wydawanie monograficznego opracowania znaczków pocztowych „Polskie Znaczki Pocztowe”. Dzieło to stanowi najpoważniejsze osiągnięcie filatelistyki polskiej okresu międzywojennego.
Prowadzę skup znaczków na terenie miasta Białystok oraz województwa podlaskiego. Jeżeli mieszkacie Państwo w tej części Polski i jesteście zainteresowani otrzymaniem najlepszej ceny za swój zbiór znaczków to zapraszam do kontaktu z moją firmą.