Radom
Radom to ważne miejsce na mapie filatelistycznej Polski.
Już w 1935 r. powstałe w tym mieście Radomskie Towarzystwo Filatelistów organizowało spotkania wymienne. W Radomiu działał dość znany polski filatelista p. Zygmunt Woźniak organizator wielu wystaw i pokazów filatelistycznych w Okręgu.
W niedalekiej miejscowości Spała zorganizowały został w dniach 10-25 lipca 1935 r. Jubileuszowy Zlot Związku Harcerstwa Polskiego. W inauguracji uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polski Ignacy Mościcki – protektor ZHP. Symbolem tego uroczystego zlotu był żubr z pomnika stojącego przed rezydencją prezydenta w Spale. W zlocie uczestniczyło ponad 25 tysięcy osób w tym delegacje harcerstwa polskiego z zagranicy oraz zagranicznych organizacji harcerskich. Z okazji zlotu wydano specjalne nalepki w formie znaczków oraz karty pocztowe, chętnie zbierane przez filatelistów z całego świata.
W 1945 r. Poczta Polska wydała serię dziesięciu znaczków z nadrukami nazw polskich miast wyzwolonych spod niemieckiej okupacji. Przedruków dokonano na popularnych Goznakach. Jednym znaczków tego pamiątkowego wydania jest znaczek z nadrukiem „Radom” i datą wyzwolenie „16.I.1945”. Rzadkością jest znaczek przedrukowany z błędem: nadruk odwócony.
Dla uczczenia Czerwcowych Zrywów Robotniczych w Radomiu Poczta Polska wydała serię dwóch bloków. Jeden z nich został również został wydrukowany z błędem: zdwojenie i potrojenie elementów wydrukowanych czarną farbą. Bloki z takimi błędami druku zostały znalezione m.in. przez pracownika poczty w Rybniku.
Prowadzę skup znaczków na terenie miasta Radom oraz województwa mazowieckiego. Jeżeli mieszkacie Państwo w tej części Polski i jesteście zainteresowani otrzymaniem najlepszej ceny za swój zbiór znaczków to zapraszam do kontaktu z moją firmą.